Jungtinė Karalystė: Tradicijų ir modernumo karalystė
Jungtinė Karalystė – tikra keturių šalių dėlionė, kur praeitis ir dabartis susikimba rankomis lyg seni geri draugai. Įsivaizduok, kaip Londono dangoraižiai žvilgsniais varžosi su senovinėmis Škotijos Aukštumų pilimis, o Velso pilys tyliai šnibžda savo legendas šalia Šiaurės Airijos laukinių pakrančių. Čia karalienės sargybiniai stovi lyg styga, bet vos už kampo – hipsteriška galerija ar koks gatvės muzikantas su ukulele. Ir dar: tradiciniai žuvies pyragai šalia gurmaniškų restoranų, pelniusių Michelin žvaigždes. Viskas taip keistai derinasi, kad net nežinai – čia rimtai, ar juokais? Bet būtent tame ir slypi visas žavesys.
Pagrindinė informacija apie JK
- Sostinė: Londonas
- Plotas: 242,495 km²
- Gyventojai: ~67 mln. (2024 m.)
- Valiuta: Svaras sterlingų (GBP)
- Kalba: Anglų (taip pat velsiečių, škotų gėlų, airių)
- Laiko zona: GMT (vasarą BST/GMT+1)
Kada geriausia keliauti į Jungtinę Karalystę?
Pavasaris (kovas-gegužė)
tikra šventė nuotaikai, kai oras maloniai laikosi tarp 10–18 °C, o parkai ir sodai tiesiog sproginėja žiedais. Be to, turistų mažiau nei vasarą, tad gali ramiai pasivaikščioti po miestus be minios alkūnių šalia. Dar pridėk Velykų šventes su įvairiausiais renginiais ir festivaliais – ir štai tau idealus metas keliauti, tyrinėti ir tiesiog mėgautis.
Vasara (birželis-rugpjūtis)
Ilgiausios dienos ir maloni šiluma (15–25 °C) tiesiog kviečia leistis į nuotykius. Wimbledono teniso turnyras – sporto gerbėjų rojus, o muzikos festivaliai ir karališkieji renginiai prideda šiek tiek prabangos ir šurmulio. Tiesa, turistų pilna kaip arbatos puodelio penktą valandą, tad išankstinė rezervacija – būtina, jei nenori likti už durų.
Ruduo (rugsėjis-lapkritis)
Ruduo Jungtinėje Karalystėje – tikras spalvų šou, kai lapai sukuria peizažus, vertus tapytojo teptuko. Oras vėsesnis (8–15 °C), bet užtat mažiau turistų, o ir kainos malonesnės piniginei. Tai idealus metas lėtai vaikštinėti po muziejus, lankyti kultūrinius renginius ar tiesiog mėgautis jaukiomis akimirkomis su karštu gėrimu rankose. Viskas kažkaip ramiau, bet ne mažiau įspūdinga.
Žiema (gruodis-vasaris)
Tai ne tik vėsa ir drėgmė (2–10 °C), bet ir tikras šventinis jaukumas. Kalėdinės lemputės žybsi kiekviename kampe, o mugėse nosį kutena karšto vyno kvapas. Škotijos Aukštumose prasideda slidinėjimo sezonas – puiki proga šokti į šiltą megztinį ir lėkti į kalnus. O kur dar Naujametės nakties fejerverkai ir žiemos išpardavimai, kai gali medžioti nuolaidas kaip tikras profesionalas.
Pagrindiniai miestai ir regionai
Londonas
Londonas, Jungtinės Karalystės sostinė, yra vienas seniausių ir dinamiškiausių pasaulio metropolių, kuriame gyvena apie 9 milijonai žmonių. Miestas išsidėstęs abiejose Temzės upės pusėse ir jungia net 32 savivaldybes.
Lankytinos vietos:
- Tower of London – vienas seniausių Londono simbolių, įkurtas 1066 metais. Ši tvirtovė tarnavo kaip kalėjimas, ginklų sandėlis, karališkoji rezidencija ir net zoologijos sodas. Šiandien čia saugomi įspūdingi Britanijos karūnos brangenybių lobiai, tarp kurių – garsioji Imperijos karūna su 2868 deimantais. Lankytojus čia pasitinka legendiniai „Beefeater” sargybiniai, kurie ne tik saugo tvirtovę, bet ir veda įdomias ekskursijas, pasakodami turtingą pilies istoriją ir legendas.
- Buckingham Palace – oficiali Britanijos monarchų rezidencija nuo 1837 metų. Rūmuose yra 775 kambariai, įspūdingi valstybiniai apartamentai ir didžiulis sodas. Vienas žymiausių traukos objektų – sargybos pasikeitimo ceremonija, vykstanti kas antrą dieną. Vasaros mėnesiais, kai karalių šeima atostogauja, dalis rūmų atidaroma lankytojams, leidžiant apžiūrėti prabangius interjerus ir meno kolekcijas.
- British Museum – vienas didžiausių ir seniausių pasaulio muziejų, įkurtas 1753 metais. Čia saugoma virš 8 milijonų eksponatų, tarp kurių – Rosetos akmuo, Egipto mumijos, Partenono skulptūros. Muziejus garsėja savo nemokamu įėjimu, kas leidžia visiems susipažinti su žmonijos istorijos ir kultūros lobiais. Ypač įspūdinga Didžioji skaitykla su stikliniu kupolu.
- London Eye – tapo moderniu Londono simboliu nuo pat jo atidarymo 2000 metais. Šis 135 metrų aukščio apžvalgos ratas yra vienas populiariausių turistų traukos objektų, siūlantis kvapą gniaužiančius 360 laipsnių miesto vaizdus. Vienas apsisukimas trunka 30 minučių, o specialiose kapsulėse telpa iki 25 žmonių. Ypač įspūdingai atrodo vakarinis pasivažinėjimas, kai miestas nušvinta tūkstančiais šviesų.
- Westminster Abbey – yra ne tik architektūrinis gotikos šedevras, bet ir Anglijos istorijos širdis. Nuo 1066 metų čia karūnuojami Anglijos monarchai, vyksta karališkosios vestuvės ir laidotuvės. Bažnyčioje palaidota daugiau nei 3000 žymių britų, įskaitant mokslininkus, rašytojus ir monarchus. Ypač įspūdingi vitražai, aukštos lubos ir Poetų kampas, kur įamžinti žymiausi Britanijos literatūros kūrėjai.
- Covent Garden – kadaise buvo pagrindinė Londono daržovių turgavietė, o šiandien tai – gyvas pramogų ir kultūros centras. Viktorijos laikų turgaus paviljonuose dabar įsikūrusios parduotuvės, restoranai ir amatininkų krautuvėlės. Čia nuolat pasirodo gatvės artistai, muzikantai, vyksta įvairūs renginiai. Aplink esančiuose pastatuose veikia Karališkoji opera, teatrai ir daugybė stilingų boutique parduotuvių.
- Big Ben – iš tiesų yra Elizabeth Tower bokšto didysis varpas, nors šiuo vardu dažnai vadinamas visas bokštas. Jis yra Vestminsterio rūmų (UK parlamento) dalis, pastatytas 1859 metais. Bokštas siekia 96 metrų aukštį, o jo laikrodis yra didžiausias keturių ciferblatų laikrodis Jungtinėje Karalystėje. Kiekvienas ciferblatas yra 7 metrų skersmens, o minutinė rodyklė yra 4,2 metro ilgio. Nuo 2017 iki 2022 metų vyko didžiulė Big Ben restauracija, per kurią buvo atnaujintas bokšto eksterjeras ir mechanizmai. Restauracijos metu buvo atkurta originali viktorijinė spalvų schema, įskaitant žvaigždėtą ciferblatą su aukso detalėmis. Dabar Big Ben vėl skamba kas valandą, o jo garsas girdimas per visą centrinį Londoną. Įdomu tai, kad Big Ben varpo skambesys yra tapęs BBC radijo žinių simboliu, o bokšto apšvietimas naktį sukuria vieną iš labiausiai atpažįstamų Londono panoramos vaizdų. Bokštas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kartu su Vestminsterio rūmais. Copy Ret
- Camden Town – vienas spalvingiausių ir gyviausių Londono rajonų, garsėjantis savo alternatyvia kultūra ir garsiuoju „Camden Market“. Šis turgus iš tiesų susideda iš kelių skirtingų turgaviečių:
- Camden Lock Market – įsikūręs prie Regent’s kanalo, garsėja amatininkų dirbiniais
- Stables Market – buvusiose arklių arklidėse, siūlo vintažinius drabužius ir antikvarinius daiktus
- Camden Lock Village – maisto turgus su virtuvėmis iš viso pasaulio
Rajonas taip pat garsus savo muzikine istorija – čia koncertavo tokios legendinės grupės kaip The Clash ir Pink Floyd, o garsusis Jazz Cafe klubas ir šiandien pritraukia žymius atlikėjus. Camden gatves puošia ryškūs sienų piešiniai, o parduotuvių fasadai dekoruoti milžiniškomis skulptūromis. Savaitgaliais rajonas tampa ypač gyvas, kai tūkstančiai lankytojų susirenka apsipirkti, paragauti įvairių šalių virtuvių patiekalų ir mėgautis gatvės muzikantų pasirodymais.
Edinburgas
Škotijos sostinė, UNESCO pasaulio paveldo miestas.
Lankytinos vietos:
- Edinburgh Castle – miesto simbolis, iškilęs ant 130 milijonų metų senumo ugnikalnio uolos. Pilis dominuoja miesto panoramoje ir yra matoma iš daugelio vietų. Čia saugomi Škotijos karūnos brangakmeniai, legendinis Likimo akmuo (Stone of Destiny), naudotas Škotijos karalių karūnavimo ceremonijose, ir seniausia Škotijos relikvija – Šv. Margaritos koplyčia. Kasdien 13 valandą iš pilies paleidžiamas patrankos šūvis – tradicija, siekianti 1861 metus, kai šis šūvis padėdavo laivams sinchronizuoti chronometrus.
- Royal Mile – pagrindinė Edinburgo senamiesčio arterija, besitęsianti maždaug mylią (1.6 km) nuo Edinburgo pilies iki Holyrood rūmų. Ši istorinė gatvė iš tiesų susideda iš kelių gatvių: Castlehill, Lawnmarket, High Street ir Canongate. Čia gausu istorinių pastatų, tradicinių aludžių (angl. pubs), suvenyrų parduotuvių, siauručių skersgatvių (closes) ir kiemų (courts). Gatvėje taip pat yra daug svarbių lankytinų vietų, įskaitant St Giles katedrą ir Škotijos parlamento pastatą.
- Arthur’s Seat – senovinis uždusęs ugnikalnis, iškilęs 251 metrą virš jūros lygio. Tai aukščiausias Holyrood parko taškas, siūlantis nepakartojamus 360 laipsnių miesto, Forth įlankos ir tolimesnių Škotijos kalvų vaizdus. Kopimas į viršūnę užtrunka apie valandą, o takelis yra prieinamas vidutinio fizinio pasirengimo lankytojams. Legenda pasakoja, kad kalnas pavadintas karaliaus Artūro garbei, nors istorikai šią versiją ginčija.
- National Museum of Scotland – didžiausias Škotijos muziejus, įsikūręs dviejuose kontrastinguose pastatuose – viktorietiškame ir šiuolaikiniame. Muziejuje pristatoma Škotijos gamtos istorija, mokslo ir technologijų pasiekimai, pasaulio kultūros ir, žinoma, turtinga Škotijos istorija. Ypač įdomūs eksponatai apima pirmąją klonuotą avį Dolly, senovinius Pikų šachmatų komplektus ir įspūdingą Didžiąją salę su jos viktoriškos epochos architektūra.
- Calton Hill – viena geriausių vietų miesto panoramai stebėti. Ant kalvos stovi keletas įspūdingų klasicistinių pastatų, dėl kurių Edinburgas kartais vadinamas „Šiaurės Atėnais”. Čia rasite Nacionalinį paminklą (neužbaigtą Partenono kopiją), Nelsono paminklą ir Dugald Stewart paminklą. Kalva yra populiari vieta stebėti saulėlydį, fotografuoti miestą ir dalyvauti tradiciniame Hogmanay (Naujųjų metų) festivalyje bei Beltane ugnies festivalyje.
Kardifas
Velso sostinė, kur tradicijos susipina su modernumu.
Lankytinos vietos:
- Cardiff Castle – išskirtinė pilis, jungianti romėnų, normanų ir viktorijos laikų architektūrą. Jos istorija prasideda nuo romėnų forto III amžiuje. Dabartinį pilies vaizdą labai pakeitė 3-iasis Buto markizas XIX amžiuje, kai vidaus interjeras buvo pertvarkytas pagal to meto gotikos atgimimo stilių. Lankytojus ypač žavi prabangūs kambariai su ekstravagantiškomis sieninėmis tapybomis, auksuotomis lubomis ir turtingais arabeskų raštais. Pilies bokštas siūlo nuostabią miesto panoramą, o požeminiai slėptuvių tuneliai, naudoti Antrojo pasaulinio karo metu, pasakoja naujesnių laikų istoriją.
- Cardiff Bay – didžiausias Europos uosto regeneracijos projektas, pakeitęs buvusį industrininį uostą į modernų kultūros ir pramogų centrą. Čia įsikūręs įspūdingasis Wales Millennium Centre – modernios architektūros pastatas, tapęs Velso operos, teatro ir šokio namais. Jo fasadas puoštas velsiškais užrašais iš vario ir stiklo. Pakrantėje taip pat rasite Senedd (Velso parlamentą), Norvegų bažnyčią, daugybę restoranų, barų ir prabangių viešbučių. Lankytojus žavi pasivaikščiojimai palei vandenį, kur galima stebėti jachtas ir mėgautis gyva atmosfera.
- National Museum Cardiff – įspūdingas muziejus, kuriame po vienu stogu telpa tiek meno, tiek gamtos istorijos ekspozicijos. Meno galerijose eksponuojama viena geriausių Europoje impresionistų kolekcijų už Paryžiaus ribų, įskaitant Monė, Renuaro ir Van Gogo darbus. Gamtos istorijos skyriuje galima susipažinti su Velso evoliucija nuo dinosaurų laikų iki šių dienų, pamatyti mamutų skeletus ir sužinoti apie unikalią regiono geologiją. Muziejus taip pat garsėja savo velsiško porceliano ir keramikos kolekcija.
- Principality Stadium (anksčiau žinomas kaip Millennium Stadium) – didžiausias Velso stadionas ir nacionalinės regbio komandos namai. Tai pirmasis Jungtinėje Karalystėje stadionas su uždengiamu stogu ir įspūdinga 74,500 vietų talpa. Nuo atidarymo 1999 metais jis tapo ne tik regbio varžybų arena, bet ir svarbių futbolo rungtynių, koncertų bei kitų renginių vieta. Stadiono architektūra išsiskiria keturiais aukštais bokštais kampuose ir inovatyviu stogu, kuris gali būti uždengtas per 20 minučių. Čia taip pat vyksta ekskursijos, kurių metu galima aplankyti rūbines, VIP zonas ir išeiti į aikštę pro žaidėjų tunelį.
Ką siūlo Jungtinė Karalystė gurmanams? Britų virtuvė:
Tradiciniai britų patiekalai susipina su pasaulio virtuvės įtakomis.
Tradiciniai patiekalai:
- Fish and Chips: ikoniškas britų patiekalas – šviežia žuvis (dažniausiai menkė arba jūros lydeka) apvoliota alaus tešloje, apkepta iki auksinės spalvos ir patiekiama su storomis keptomis bulvytėmis. Tradiciškai patiekalas apšlakstomas salyklo actu ir patiekiamas su žirnių tyre. Šis patiekalas atsirado XIX amžiuje ir išliko populiarus iki šių dienų.
- Full English Breakfast: sotūs tradiciniai pusryčiai, į kuriuos įeina kepti kiaušiniai, šoninė, dešrelės, kepti grybai, pomidorai, juodasis pudingas, keptos pupelės pomidorų padaže ir skrudinta duona. Regionuose gali skirtis sudedamosios dalys – pavyzdžiui, Škotijoje dažnai pridedamas „tattie scone” (bulvių paplotėlis), o Airijoje – „soda bread” (duona su soda).
- Sunday Roast: tradicinis sekmadienio pietų patiekalas – kepta mėsa (jautiena, aviena, kiauliena arba vištiena) su Yorkshire pudingas (keptas tešlos gaminys), keptomis bulvėmis, sezoninėmis daržovėmis ir mėsos sultiniu. Tai šeimos susibūrimo tradicija, ypač populiari pub’uose.
- Haggis: tradicinis škotiškas patiekalas, gaminamas iš avies subproduktų (širdies, kepenų, plaučių), sumaišytų su avižomis, svogūnais ir prieskoniais, visa tai verdama avies skrandyje. Patiekiamas su „neeps and tatties” (bulvių ir ropių koše) ir tradiciškai valgomas per Burns Night šventę sausio 25 d.
- Afternoon Tea: elegantiškas britų paprotys – popietinė arbata, patiekiama su įvairiais užkandžiais. Tradiciškai patiekiami maži sumuštinukai, „scones” su grietinėle ir uogiene, bei įvairūs pyragaičiai. Šis paprotys prasidėjo XIX amžiuje ir išliko populiarus iki šių dienų, ypač prabangių viešbučių restoranuose.
- Shepherd’s Pie: šildantis patiekalas – maltos avienos troškinys su daržovėmis, padengtas bulvių koše ir keptas orkaitėje iki auksinės spalvos. Jei gaminamas su jautiena, vadinamas „Cottage Pie”. Tai tradicinis namų virtuvės patiekalas, idealus šaltam orui.
- Welsh Rarebit: rafinuotas velsiečių sūrio tostas. Ant skrudintos duonos užtepamas specialus padažas iš lydyto čederio sūrio, alaus, garstyčių ir prieskonių, tada kepamas po grilius iki auksinės spalvos. Nors pavadinimas reiškia „velsiečių triušieną”, patiekale triušienos nėra – tai žaismingas istorinis pavadinimas.
Kelionės maršrutų idėjos
Savaitgalio kelionė:
- 1 diena: Londono lankytinos vietos ir muziejai
- 2 diena: Windsor pilis ir Oxford miestas
Savaitės kelionė:
- 1-3 dienos: Londonas ir apylinkės
- 4-5 dienos: Edinburgas ir Škotijos Aukštumos
- 6-7 dienos: Lake District ir York
Lankytinos vietos, kurias siūlo Jungtinė Karalystė gamtos mėgėjams
- Lake District: didžiausias nacionalinis parkas Anglijoje, UNESCO pasaulio paveldo objektas. Šis regionas garsėja savo 16 didingų ežerų, aukščiausiais Anglijos kalnais ir žaliomis slėnių ganyklomis. Scafell Pike, aukščiausias Anglijos kalnas (978 m), yra populiarus tarp žygeivių. Regionas įkvėpė daugybę rašytojų ir poetų, įskaitant William Wordsworth ir Beatrix Potter. Čia galima užsiimti vandens sportu, žygiais pėsčiomis, dviračių sportu, o tradiciniuose kaimeliuose paragauti vietinio maisto ir amatininkų alaus.
- Scottish Highlands: vienas dramatiškiausių Europos kraštovaizdžių, apimantis didžiulę Škotijos šiaurės vakarų teritoriją. Čia rasite Ben Nevis – aukščiausią Britanijos kalną (1,345 m), garsiąją Loch Ness, kur, kaip teigiama, gyvena legendinis pabaisas, ir istorines Glen Coe bei Glen Nevis daubas. Regione išsibarsčiusios įspūdingos pilys, tokios kaip Eilean Donan ir Urquhart, liudija turtingą klano kultūros istoriją. Aukštikalnės garsėja savo viskio daryklomis, tradicine škotiška muzika ir tautiniais drabužiais.
- Giant’s Causeway: unikalus geologinis darinys Šiaurės Airijos pakrantėje, susidedantis iš maždaug 40,000 bazalto kolonų. Šios šešiakampės kolonos susiformavo prieš 60 milijonų metų dėl vulkaninės veiklos. Pagal legendą, jas pastatė milžinas Finn McCool, norėdamas pasiekti Škotiją. UNESCO saugomas objektas siūlo įspūdingus pasivaikščiojimo takus, lankytojų centrą su interaktyviomis ekspozicijomis ir kvapą gniaužiančius Atlanto vandenyno vaizdus.
- Stonehenge: paslaptingas 5000 metų senumo megalitų kompleksas Solsberio lygumoje, Viltšyre. Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas sudarytas iš milžiniškų akmenų, išdėstytų koncentriškais ratais, kurių kiekvienas sveria iki 25 tonų. Mokslininkai iki šiol diskutuoja apie jo paskirtį – ar tai buvo šventykla, astronominis kalendorius, ar laidojimo vieta. Per vasaros ir žiemos saulėgrįžas čia vyksta ypatingos šventės. Modernaus lankytojų centro ekspozicijos padeda suprasti šio įspūdingo statinio istoriją ir reikšmę.
- Cornwall pakrantė: tęsiasi beveik 500 kilometrų ir yra viena gražiausių Britanijos pakrančių. Dramatiškas kraštovaizdis pasižymi stačiomis uolomis, smėlėtais paplūdimiais ir žavingais žvejų kaimeliais, tokiais kaip St Ives ir Padstow. Regionas garsėja savo kulinarijos tradicijomis (ypač Cornish pasties pyragais ir jūros gėrybėmis), menų bendruomenėmis ir surfingo kultūra. Įspūdingi objektai apima St Michael’s Mount salą, Eden Project botanikos sodą ir Lands End – labiausiai į vakarus nutolusį Anglijos tašką. Pakrantės takelių sistema siūlo nuostabias galimybes pėsčiųjų žygiams ir gamtos stebėjimui.
Praktiniai patarimai
- Transportas: puikus geležinkelių tinklas, bet brangus – verta pirkti išankstines bilietų nuolaidas
- Orai: nenuspėjami, būtina turėti lietpaltį bet kuriuo metų laiku
- Vairavimas: kairėje pusėje
- Elektra: 230V, reikalingas britiškas adapteris
- Muziejai: daugelis valstybinių muziejų nemokami
- Pumai: užsisakant gėrimus, mokama iš karto
Pagrindiniai Jungtinės Karalystės renginiai
- Edinburgo festivalis: didžiausias pasaulyje meno festivalis, vykstantis visą rugpjūtį. Jis iš tiesų susideda iš kelių festivalių, vykstančių tuo pačiu metu:
- Edinburgh International Festival: prestižinis scenos menų festivalis
- Edinburgh Fringe: didžiausias alternatyvaus meno festivalis pasaulyje
- Edinburgh Book Festival: literatūros šventė su autorių skaitymais
- Royal Edinburgh Military Tattoo: įspūdingi karinių orkestrų pasirodymai pilies fone
Miestas tampa didžiule kultūros scena su daugiau nei 3,000 renginių per dieną. Gatvės pilnos artistų, muzikantų ir žiūrovų iš viso pasaulio.
- Wimbledon: birželis-liepa. Seniausias ir prestižiškiausias teniso turnyras pasaulyje, vykstantis nuo 1877 metų. Tai vienintelis „Didžiojo kirčio” turnyras, žaidžiamas ant žolės kortų. Tradicijos čia labai svarbios – žaidėjai privalo vilkėti baltai, žiūrovai mėgaujasi braškėmis su grietinėle, o karalių šeimos nariai stebi rungtynes iš Royal Box. Turnyras trunka dvi savaites ir pritraukia geriausius pasaulio tenisininkus bei tūkstančius sirgalių.
- Trooping the Colour: birželis. Oficiali monarcho gimtadienio šventė, nors ji nebūtinai vyksta tikrąją gimimo dieną. Ši įspūdinga karinė ceremonija prasideda paradu nuo Buckingham rūmų iki Horse Guards Parade, kur dalyvauja virš 1400 karių, 200 žirgų ir 400 muzikantų. Ceremonija baigiasi karališkosios šeimos pasirodymu Buckingham rūmų balkone ir RAF lėktuvų paradu virš Londono.
- Notting Hill karnavalas: didžiausias gatvių karnavalas Europoje, švenčiantis Karibų kultūrą. Per rugpjūčio paskutinį savaitgalį Notting Hill rajonas prisipildo spalvingų kostiumų, karibietiškos muzikos, šokių ir maisto kvapų. Daugiau nei milijonas žmonių susirenka stebėti paradų, klausytis „steel band” orkestrų ir mėgautis autentišku Karibų maistu. Karnavalas prasidėjo 1966 metais kaip nedidelis bendruomenės renginys, o dabar tapo vienu didžiausių daugiakultūrinių festivalių pasaulyje.
- Highland Games: tradiciniai škotų atletų ir kultūros festivaliai, vykstantys įvairiuose Škotijos miesteliuose nuo gegužės iki rugsėjo. Žaidynėse demonstruojami tradiciniai jėgos sporto elementai:
- Rąsto metimas
- Plaktuko metimas
- „Tug of War” (virvės traukimas)
- „Caber toss” (ilgo medinio rąsto vertimas) Taip pat vyksta tradicinių škotiškų šokių varžybos ir dūdmaišių orkestrų pasirodymai. Žaidynių tradicija siekia XI amžių, kai karaliai rengdavo tokius renginius geriausiems kariams atrinkti. Braemar Highland Games yra garsiausi, juose tradiciškai dalyvauja karališkoji šeima.
Jungtinė Karalystė – šalis, kur kiekvienas regionas turi savo unikalų charakterį ir žavesį. Nuo istorinių pilių iki modernių meno galerijų, nuo tradicinių pubų iki aukščiausios klasės restoranų – čia rasite viską, ko gali trokšti keliautojas. Nesvarbu, ar domitės istorija, kultūra, gamta ar moderniu gyvenimu – Jungtinė Karalystė suteiks nepamirštamų įspūdžių ir patirčių.